Video

Vyskupo Motiejaus Valančiaus raštų ir kūrinių meninio skaitymo šventė skaičiuoja jau trečią dešimtmetį. Gegužės mėnesį, pražydus gamtai, sukrovus žiedus obelims, į vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinę Nasrėnuose renkasi jo literatūrinio ir kultūrinio palikimo puoselėtojai . Šventės sumanytojas ir iniciatorius, ilgametis muziejaus direktorius a.a. Algirdas Čėsna. Jis kartu su bendraminčiais 1994 m. suorganizavo pirmąją moksleivių M. Valančiaus raštų meninio skaitymo šventę. Tai bendrystės šventė, kurioje mokiniai skaito ne tik vyskupo Motiejaus Valančiaus kūrybą, bet ir lietuvių autorių kūrinių tekstus apie Lietuvos nepriklausomybę, Lietuvos partizanų kovas už laisvę, nacionalines tradicijas, šeimos vertybes.
Nuolatiniai šventės svečiai yra kraštietė poetė Marija Meilė Kudarauskaitė, Klaipėdos universiteto profesorius Petras Bielskis, vyskupo Motiejaus Valančiaus ainis Valdemaras Vaičekauskas. Tos šventės vyksta pastangomis didelių entuziastų, kaip Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro direktoriaus Alekso Bagdonavičiaus, Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijos mokytojos, valančiukų kuopos vadovės Virginijos Jonkuvienės, ilgametės šventės vedėjos, o kartu ir parengusios šventei ne vieną skaitovą, Vitalijos Valančiūtės. Ilgametis šventės rėmėjas Klaipėdos Rotary klubas „Maris“.
Šiemet šventę organizavome kartu su Kretingos rajono pedagogų švietimo centru. Ačiū metodininkei Rimai Ramoškienei. Karantinas pakoregavo šventės tradicijas, bet nenutraukė jų. Persikėlėme į virtualią erdvę.
Ačiū Mokytojoms: Linai Daujotei – Klaipėdos Žemynos gimnazija, Audrai Lenkauskienei – Klaipėdos Karalienės Luizės jaunimo centras, Vaidai Jokšienei – Klaipėdos ,,Versmės‘‘ progimnazija, Lijanai Strikauskienei – Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija, Sigitai Dirmeitienei – Kretingos Simono Daukanto progimnazija, Daliai Noreikienei – Skuodo r. Mosėdžio gimnazija.
Kviečiame pasiklausyti ir pasigėrėti nuostabiais skaitovais – tai neįkainuojama tautiškumo pamoka.